Mutfak Tasarım ve Dizayn

Mutfak düzeninizi doğru yapmak, işlevsel ve pratik bir mutfak alanı sağlamanın en önemli faktörüdür. Mutfağınız ister küçük ve dar, ister büyük ve geniş olsun, akıllı bir yerleşim, alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak tüm farkı yaratacaktır. Özellikle bir mutfakta, düzende mobilya ve dolap yerleştirmekten çok daha fazlası vardır: ergonominin de büyük bir rolü vardır. Yüksekliği doğru ayarlamak, rahat hareket için yeterli alan sağlamak, cihazların yerleştirilmesi ve kullanım kolaylığı, odanın keyfini çıkarmanızı etkileyecektir.

Evinizin zemin planı büyük olasılıkla mutfağınızın sahip olacağı düzeni belirleyecek olsa da, alanı her zaman daha iyi çalışacak şekilde optimize edebilirsiniz. İşte tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak ipuçlarıyla birlikte en yaygın olarak bulunan mutfak düzenleri.


  • Mutfak Tasarım ve Dizayn

    Mutfak Tasarım ve Dizayn

    Mutfak düzeninizi doğru yapmak, işlevsel ve pratik bir mutfak alanı sağlamanın en önemli faktörüdür. Mutfağınız ister küçük ve dar, ister büyük ve geniş olsun, akıllı bir yerleşim, alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak tüm farkı yaratacaktır. Özellikle bir mutfakta, düzende mobilya ve dolap yerleştirmekten çok daha fazlası vardır: ergonominin…


    Evinizin mutfağını karakteristik olarak dizayn ediyoruz…

Bizi arayın süreci birlikte yönetelim..

Siyah alt ve üst dolaplar, mermer efektli kuvars tezgahlar ve sade beyaz backsplashes ile ayrılarak, dokunmatik ekranlı siyah ankastre ve dolaplarla net ve temiz bir kontrast sağlar. Siyah armatürler, raf ünitesinin ince çelik braketini tamamlayarak mutfaktaki tüm yüzeyler arasında uyumlu bir görünüm sağlıyor. Sonuç, tasarımcılarının beceri ve detaylara gösterdiği özenin bir kanıtı olan sade doku ve işçilikle dolu minimalist ama zarif bir mutfak.

.


Harika sofistike bir siyah mutfak yaratmak
Siyah mutfaklar önce New York Loft tarzı iç mekanlarla moda oldu. Karanlık ve huysuz, erkeksiydiler ve genellikle iyi bir ölçü için biraz parıltıları vardı. Ancak siyah mutfaklar, dolaptan duvarlara kadar çeşitli formlarda siyahı bir araya getirerek daha belirgin hale geliyor ve artık daha çok yönlü.

Özellikle genç ev sahipleri evleri için karanlık mutfakları tercih etme eğilimindedir. Eski nesiller açık renkli veya parlak renkli mutfaklarla büyürken, genç nesiller mutfak ortamında daha önce tabu olan renkleri denemekten çekinmiyor gibi görünüyor.

Küçük Siyah Mutfak Uygulamada
HØLTE Studio kısa süre önce Londra Lea Bridge’de siyah dolaplı küçük bir mutfak ortaya çıkardı ve sonuç hem sade hem de güzel olan çarpıcı bir mutfak. Evin sahipleri, güçlü bir açıklama yapan bir mutfağa sahip olmak isteyen tasarım profesyonelleri ve HØLTE bunu maça yaptı.

Dolap cepheleri siyah lino kullanılarak yapılmıştır. Bu çağdaş malzeme, dokunulduğunda parmak izlerini önleyen ve mutfağı temiz tutmaya yardımcı olan ince bir dokuya sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.